
TI-004
TI-004 Dual-Power Tire Inflator — High-Performance (OEM Support)
OEM SupportSample Available

Mid-tier cordless model with multi-function capability. Good for full-range lineup depth.
| Power source | Built-in rechargeable battery (2200 mAh) |
| Max pressure | 150 PSI / 10.3 bar |
| Display | Digital LCD |
| Pressure modes | PSI / BAR / kPa / kg/cm² |
| Functions | Tire inflation, ball inflation, inflatable toys |
| Auto shut-off | Yes |
| Charging | USB-C |
| Weight | Approx. 720 g |
Ideal for Multi-sport and outdoor retailers, Mid-market distributors, Promotional bundle programs looking for reliable high-margin SKUs.


